Niemcy: Magdeburg przebuduje stadion, by kibice mogli skakać

źródło: VolksStimme.de / MDR.de; autor: michał

Niemcy: Magdeburg przebuduje stadion, by kibice mogli skakać Radni Magdeburga zatwierdzili przebudowę MDCC-Areny, by fani ponownie mogli podskakiwać na trybunach. Kibice w zamian chcą uczestniczyć w kosztach zapowiadanych prac.

Reklama

Wczoraj radni miejscy w Magdeburgu zatwierdzili droższy z dwóch rozważanych wariantów naprawy MDCC-Areny. Przypomnijmy, że pod koniec 2016 roku stwierdzono niebezpieczne ruchy konstrukcji podczas rytmicznego skakania kibiców i w związku z tym podskoki zostały zakazane. Właśnie ten problem doczeka się rozwiązania.

Radni przychylili się do woli klubu i jego fanów. W najbliższych latach konstrukcja północnej trybuny oraz sektora gości zostanie dodatkowo wzmocniona, by umożliwić ponownie wszystkie rodzaje aktywności kibiców.

To jednak nie koniec. Z trybuny północnej znikną wszystkie zamontowane tam krzesełka, co pozwoli podnieść jej pojemność (wraz z narożnikami) do ponad 10 tysięcy. Sam stadion tym samym urośnie z ok. 26 do 30 tysięcy miejsc.

Operacja ma pochłonąć 5,9 mln € (25 mln zł) i środki są już przewidziane w budżecie na 2018 i 2019 rok. Jednak 1. FC Magdeburg oraz jego kibice zapowiedzieli, że chętnie wspomogą samorząd w finansowaniu.

MDCC-Arena

Reklama