Chorzów: Przetarg unieważniony, kwartał opóźnienia?

źródło: CPChorzow.pl

Chorzów: Przetarg unieważniony, kwartał opóźnienia? Połowa listopada, grudzień i prawie cały styczeń. Tyle trwał przetarg stadionowy, który trzeba było unieważnić. Rozpoczęcie budowy stadionu Ruchu w 2018 roku staje się mniej prawdopodobne.

Reklama

W piątek chorzowskie Centrum Przedsiębiorczości poinformowało o unieważnieniu przetargu na inżyniera kontraktu dla nowego stadionu przy Cichej 6. Powodem była zbyt wysoka cena zaoferowana przez wszystkich trzech oferentów. Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia z 19 stycznia:

Informujemy że na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Przetargowej zapadła decyzja o unieważnieniu postępowania na wyłonienie Inżyniera Kontraktu dla zadania „Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania pn. Przebudowa Stadionu Piłkarskiego w Chorzowie przy ul. Cichej 6”

Chcemy uspokoić wszystkich Kibiców i Sympatyków Ruchu Chorzów , że nie oznacza to zaniechania dalszych działań mających na celu przebudowę chorzowskiego stadionu. Rozpoczęcie budowy stadionu przy Cichej 6 to dla nas priorytetowe zadanie na rok 2018, a decyzja Komisji Przetargowej wynika wyłącznie z dbałości o środki publiczne i zapadła po przeanalizowaniu kosztów nadzoru innych inwestycji o podobnej wartości. Zapewniamy, że niezwłocznie po zakończeniu formalnej procedury zamknięcia tego postępowania, poprzez ogłoszenie na stronie Biuletynu Europejskich Zamówień Publicznych (około 25.01.br.) niezwłocznie zostanie ogłoszony kolejny przetarg. Biorąc pod uwagę fakt, że na wiele pytań odpowiedzieliśmy już podczas pierwszego postępowania, mamy nadzieję , że kolejny przetarg przebiegnie sprawniej i pozwoli skutecznie wyłonić Inżyniera Kontraktu, o czym będziemy na bieżąco informowali.

Unieważnienie postępowania to problem, choć niekoniecznie duży. Nowy stadion dla Chorzowa ma – zgodnie z obietnicą prezydenta Kotali – przejść w fazę budowy jeszcze w tym roku. Jednak unieważnione postępowanie zajęło połowę listopada, cały grudzień i prawie cały styczeń. Nawet błyskawiczne rozpisanie kolejnego i bezproblemowy wybór inżyniera oznacza, że przetarg na budowę będzie opóźniony. Na razie jest jeszcze bufor czasowy, by rozpocząć budowę w tym roku. Jednak ewentualne dalsze opóźnienia mogą zagrozić obietnicy.

Stadion Ruchu

Reklama