Chorzów: Trzech potencjalnych inżynierów kontraktu

źródło: własne | MK

Chorzów: Trzech potencjalnych inżynierów kontraktu Są chętni do sprawowania funkcji inżyniera kontraktu. Teraz pozostaje poczekać na wybór najkorzystniejszej oferty. Podpisanie umowy ze zwycięzcą powinno nastąpić jeszcze w styczniu.

Reklama

W poniedziałek w Chorzowie otwarto oferty w przetargu na inżyniera kontraktu dla nowego stadionu Ruchu. Różnice w oferowanych cenach są znaczące. Najdroższa oferta jest aż o 60% kosztowniejsza od tej najtańszej. Oto lista oferentów:

  • Dom Inżynierski PROMIS S.A. (Szczecin) – 2 456 310 zł;
  • Sweco Consulting Sp. z o.o. (Poznań) – 2 768 730 zł;
  • ECM GROUP Polska S.A. (Warszawa) – 3 966 750 zł.

W tej chwili chorzowskie Centrum Przedsiębiorczości analizuje wszystkie trzy oferty pod kątem zgodności ze specyfikacją zamówienia. Powinno to potrwać około tygodnia. Następnie, w razie braków w dokumentacji, uczestnicy będą mieć 10 dni na uzupełnienie. Wybór zwycięzcy powinien nastąpić jeszcze w styczniu, ale może przesunąć się na luty, zależnie od zawartości ofert.

Wybór inżyniera kontraktu to bardzo istotny element przygotowania do budowy nowego stadionu. Wyłoniona firma otrzyma obowiązek nadzoru nad dokumentacją i prowadzeniem prac nad samą areną piłkarską.

stadion Ruchu Chorzów

Reklama