Sewilla: Betis renegocjuje kredyt na południową trybunę

źródło: Marca.com

Sewilla: Betis renegocjuje kredyt na południową trybunę Mieli zapłacić za jej budowę w ciągu 2 lat, ale teraz starają się rozciągnąć ten okres do 7 lat. Jeśli się uda, to nowa południowa trybuna powinna spłacić się sama. Jak to możliwe?

Reklama

Real Betis Balompie zaciągnął w jednym z japońskich banków kredyt w wysokości 15 mln € (64 mln zł), by zbudować nową trybunę południową i przeprowadzić gruntowną modernizację reszty sektorów.

Ponieważ klub znajdował się w nienajlepszej sytuacji w chwili porozumienia z bankiem, warunki porozumienia nie są zbyt korzystne. Oprocentowanie wynosi 3,5%, a termin spłaty minie w połowie 2019 roku. Do tego pierwszą transzę, 5 mln € (po milionie co miesiąc) trzeba oddać do czerwca 2018.

Teraz, gdy Betis notuje rekordowy budżet w swojej historii (prawie 88 mln € na 2017/18), a kibice pojawiają się na trybunach Estadio Benito Villamarin tłumnie, klub renegocjuje umowę. Cel to rozłożenie spłaty na dodatkowe 5 lat, by inwestycja w sumie była spłacana 7 lat. Jeśli się uda, to nowa południowa trybuna spłaci się sama, ponieważ właśnie w ciągu 5 lat ma osiągnąć dochody pozwalające pokryć koszty budowy.

Estadio Benito Villamarin© Real Betis Balompié

Reklama