Liverpool: Pierwsze wizualizacje dla Evertonu ujawnione

źródło: własne | MK

Liverpool: Pierwsze wizualizacje dla Evertonu ujawnione Wciąż niewiele na nich widać, ale już wiadomo, że projektowany dla Evertonu stadion będzie imponujący. Wizualizacje wypłynęły podczas prezentacji w amerykańskim Cincinnati.

Reklama

W zeszłym tygodniu oficjalnej prezentacji doczekał się nowy stadion FC Cincinnati, który ma powstać w razie awansu do MLS. Wczoraj, przy okazji prezentacji tego obiektu, jego autor Dan Meis prezentował swoje doświadczenie w postaci slajdów.

Jeden z nich poświęcił planowanemu w Bramley-Moore Dock stadionowi dla Evertonu. Jak stwierdził podczas prezentacji Meis: – Projekt jeszcze nie został oficjalnie zaprezentowany, więc to tylko kilka pierwszych pomysłów, ale skupiamy się na zaangażowaniu kibiców w architekturę oraz na kontekście miejsca.

To pierwsze oficjalne, potwierdzone wizualizacje. Ponieważ pojawiły się wyłącznie jako element prezentacji na wielkim ekranie, trudno ocenić estetykę planowanego stadionu Evertonu.

Wiadomo za to, że 55 tysięcy widzów najpewniej zostanie rozlokowanych na dwóch i trzech poziomach widowni (nieregularny układ). Z kolei bryła ma być częściowo otwarta i posiadać ostre, wyraźne kształty, co zresztą jest stałym elementem projektów Meisa.

Everton Bramley-Moore Dock stadium site

Reklama