Londyn: Chelsea wprowadzi się dopiero w 2023?

źródło: DailyMail.co.uk

Londyn: Chelsea wprowadzi się dopiero w 2023? Sezon 2017/18 miał być ostatnim w historii, jaki Chelsea rozegra na starym Stamford Bridge. Klub zostanie jednak o rok dłużej i dopiero w 2019 wyniesie się na Wembley. Ale… czy na Wembley?

Reklama

Choć informacje wypłynęły już parę dni temu, do dziś Chelsea nie odniosła się do nich. Sprawdziliśmy też sprawozdanie z ostatniego spotkania z kibicami w drugiej połowie kwietnia i nie ma o tym ani słowa. Piszemy to wszystko, ponieważ jedynym źródłem jest „Daily Mail”, tabloid o mieszanej reputacji.

Według informacji dziennika Chelsea notuje spore opóźnienie względem szacowanego harmonogramu budowy nowego Stamford Bridge. Według tych doniesień wyprowadzka z aktualnego stadionu nastąpi dopiero w połowie 2019 roku (po sezonie 2018/19), a nie w 2018, jak wcześniej planowała Chelsea.

Stamford Bridge© Neil Vano

Druga istotna zmiana to rozgrywanie aż czterech (a nie trzech, jak planowano) sezonów poza swoim stadionem. Jednym z powodów dla opóźnienia mają być ograniczenia przestrzenne, jak konieczność budowy promenady dla widzów nad używanymi codziennie torami kolejowymi.

Przyjmuje się w mediach, że Wembley będzie domem na okres rozłąki ze Stamford Bridge, jednak podczas spotkania z kibicami klub potwierdził, że nie ma jeszcze pewności, gdzie Chelsea będzie grać. Jedynym wyznacznikiem lokalizacji jest poszukiwanie wewnątrz autostradowej obwodnicy Londynu (M25), by fani nie musieli dojeżdżać poza stolicę.

Stamford Bridge© Neil Vano

Reklama