Londyn: Latem poznamy tajemnice kosztów London Stadium?

źródło: SkySports.com

Londyn: Latem poznamy tajemnice kosztów London Stadium? Według informacji Sky Sports jest już firma, która ma przeprowadzić audyt wydatków na London Stadium. W lipcu dowiemy się, skąd skok ze 154 do 323 mln funtów?

Reklama

Kontrowersje wokół London Stadium nie słabną. Wg Sky Sports część z nich ma pomóc wyjaśnić firma Moore Stephens, która została wybrana do przeprowadzenia audytu wydatków na przebudowę areny.

Jest co wyjaśniać, ponieważ przebudowa z układu olimpijskiego na piłkarski miała kosztować 154 miliony funtów (765 mln zł), po czym zaczęła szybko rosnąć w trakcie, zatrzymując się na 323 milionach (1,6 mld zł).

London Stadium© sbally1

Mimo to do dziś nie został zainstalowany docelowy system rozsuwania dolnych trybun, przez co koszt oraz czas manualnego montażu/demontażu są znacznie wyższe niż planowano.

W grudniu część ogromnego przyrostu wydatków publicznych wyjaśnił szef London Legacy Development Corp. (LLDC) David Goldstone, ale teraz mamy poznać szczegółową analizę. Do czerwca tego roku efekty audytu mają zostać przedstawione Greater London Assembly, a latem zostaną upublicznione do wglądu wszystkich zainteresowanych.

London Stadium© Stephan Hoogerwaard

Reklama