Rio de Janeiro: Maracana bez prądu za niespłacone rachunki

źródło: AP; autor: michał

Rio de Janeiro: Maracana bez prądu za niespłacone rachunki Impas w sprawie słynnego stadionu wciąż bez rozwiązania. A teraz bez prądu jest sama Maracana, której niespłacone rachunki sięgają prawie 4 mln zł!

Reklama

Dziś rano Light odciął prąd na Maracanie. Rachunki są niezapłacone od października – dostawca poinformował w oświadczeniu. To już druga w ostatnich tygodniach tak smutna informacja dotycząca słynnego stadionu w Rio de Janeiro po ujawnionych trzy tygodnie temu skrajnych zaniedbaniach ostatnich miesięcy.

Zaległości wynoszą 3 mln reali, czyli ok. 3,85 mln zł. Jedną część (1,3 mln reali) musi uregulować obecny operator, którym jest konsorcjum na czele z firmą budowlaną Odebrecht, a drugą część powinni pokryć organizatorzy igrzysk w Rio.

Komitet organizacyjny, który miał stadion pod opieką jeszcze we wrześniu i październiku, negocjuje warunki spłacenia długu. Aktualnie trwa ustalanie, kto będzie docelowym operatorem stadionu, ponieważ spółka zarządzająca nim od 2014 roku nie chce dłużej pełnić tej roli.

Ostatnim spotkaniem rozegranym na Maracanie był coroczny charytatywny mecz organizowany przez Zico, który odbył się pod koniec grudnia.

Maracana© Copa2014.gov.br

Reklama