Hiszpania: Oficjalna prezentacja Estadio de la Cerámica

źródło: własne | MK

Hiszpania: Oficjalna prezentacja Estadio de la Cerámica Przy okazji meczu z FC Barceloną Villarreal zaprosił kibiców na wielką prezentację. Na ceramicznej fasadzie południowo-zachodniej trybuny odbyła się wielka prezentacja multimedialna.

Reklama

Dziś o 20:45 rozpoczął się mecz Villarreal – Barcelona. Dla nas bardziej istotne jest to, co działo się wcześniej. „Żółta Łódź Podwodna” przygotowała dla swoich kibiców prezentację multimedialną na nowej elewacji południowo-zachodniej trybuny.

Jaskrawo żółta fasada o powierzchni ok. 2000 m2 zamieniła się w wielki ekran, na którym emitowano film wyjaśniający nową nazwę Estadio El Madrigal. Od teraz to oficjalnie Estadio de la Cerámica. Przy obiekcie zgromadziło się ok. 6 tys. osób. Na co dzień kibice będą mogli podziwiać mniej zaawansowaną iluminację niż dziś, składającą się z ok. 500 lamp LED.

Estadio de la Ceramica© Villarreal CF

Podwójnie mocowane terakotowe płyty mają być początkiem nowej tożsamości stadionu. który od teraz reprezentuje regionalny przemysł. Choć nazwa nie uwzględnia żadnej firmy konkretnie, to aż siedmiu lokalnych producentów ceramiki „podpisało się” pod zmianą nazwy stadionu. Według informacji burmistrza Villarreal ich wsparcie jest warte ok. 3 mln €, ale może wzrosnąć do 8 mln €, jeśli inni producenci również zechcą uczestniczyć w projekcie.

Stara nazwa Estadio El Madrigal była używana od 1925 roku aż do dzisiejszej zmiany. Zmodernizowana południowo-zachodnia trybuna to dopiero pierwsza część gruntownej poprawy stadionu.

Estadio de la Ceramica© Villarreal CF

Estadio de la Ceramica© Villarreal CF

Estadio de la Ceramica© Villarreal CF

Reklama