Narodowy: Wielkie cele na 2017 rok

źródło: własne | MK

Narodowy: Wielkie cele na 2017 rok Ma paść nowy rekord frekwencji, znów przy okazji siatkówki. Odbędzie się pierwsza gala KSW, choć podana liczba wielkich imprez ma być mniejsza niż w najlepszych latach.

Reklama

W tym tygodniu spółka PL.2012+ podsumowała 2016 rok jako rekordowy. Nie tylko udało się osiągnąć zysk operacyjny, ale też ten zysk może okazać się znacznie wyższy niż prognozowano. Jeszcze w maju tego roku miało to być ok. 4,9 mln zł, a w opublikowanej prognozie rok może zakończyć się z kwotą ponad 15 mln zł na plusie.

Przypomnijmy, że PGE Narodowy po raz pierwszy osiągnął zysk w 2015 roku i była to kwota ok. 2,1 mln zł na plusie. Jeśli więc potwierdzi się prognoza ponad 15 mln zł za 2016 rok, będzie to najwyższy zysk operacyjny osiągnięty przez jakikolwiek polski stadion.

PGE Narodowy ma w przyszłym roku gościć 24 wydarzenia całostadionowe. To duża liczba, ale w latach 2014 i 2015 było więcej - po 27. W tym roku kalendarz był uboższy, odbyło się 19 takich imprez. Trzeba jednak pamiętać, że w kluczowym okresie obiekt był zajęty na szczyt NATO.

PGE Narodowy© IAKS

Jedno wydarzenie powróci już latem prawie dokładnie w formacie z 2014. Chodzi o drugi już pokazowy mecz siatkówki. W 2014 na Narodowym odbyła się inauguracja Mistrzostw Świata, a podczas wydarzenia padł rekord frekwencji. Starcie Polska-Serbia oglądały aż 62 tysiące widzów.

Tym razem ma być otwarcie Mistrzostw Europy, ale znów przeciwko Serbom. Mało tego, 24 sierpnia 2017 na trybunach stadionu ma być nawet 70 tys. osób! Zmianę układu trybun potwierdził prezes PL.2012+, Jakub Opara, a pierwsze wejściówki mają być dostępne w styczniu.

W kalendarzu imprez pojawi się też pierwsza gala KSW. 27 maja do walki staną m.in. Mariusz Pudzianowski czy Mamed Khalidov. Bilety już są w sprzedaży, a ceny wydają się korzystne – to 35 zł. Nigdy dotąd w Polsce zawody MMA nie miały tak wielkich trybun do zapełnienia, więc wydarzenie będzie prawdziwym testem popularności.

Inne zatwierdzone już wielkie wydarzenia na 2017 rok to finał Pucharu Polski (2 maja), mecze Polski (przeciwko Rumunii, Kazachstanowi i Czarnogórze), żużlowe Grand Prix Polski (13 maja) oraz letnie koncerty Coldplay (18 czerwca), Depeche Mode (21 lipca) czy Robbiego Williamsa (13 sierpnia).

Reklama