Moskwa: Łużniki z dotrzymanym terminem

źródło: Stroi.Mos.ru; autor: michał

Moskwa: Łużniki z dotrzymanym terminem FIFA oznaczyła ten stadion jako „zielony”, czyli pozbawiony obaw o terminowe oddanie. Teraz na Łużnikach trwa instalacja wind, ale to już jeden z ostatnich kroków przed oddaniem obiektu.

Reklama

Narodowy stadion Rosji ma zielony status wg FIFA, czyli jego gotowość na Mistrzostwa Świata 2018 nie jest niczym zagrożona. Trudno się dziwić, skoro – zgodnie z zapowiedziami – oddanie nastąpi wcześniej niż planowano podczas rozpoczęcia prac w 2014 roku.

Zamiast na niespełna rok przed turniejem, stadion ma być prawie w pełni skończony w najbliższych tygodniach. Na styczeń i luty zostaną tylko niewielkie prace instalacyjne, a najważniejszym zadaniem realizowanym aktualnie jest montaż 40 wind na całym obwodzie areny. Będą służyły przede wszystkim pracownikom budynku oraz obsłudze stref VIP. Osobne windy przewidziano dla osób z niepełnosprawnością.

W lutym, jako jeden z ostatnich etapów prac, zakończy się montaż krzesełek na trybunach. Wiosną Łużniki mają być gotowe do inauguracji.

Choć narodowy stadion nie znalazł się w gronie gospodarzy Pucharu Konfederacji 2017, to może podczas tego turnieju przejść swój pierwszy międzynarodowy mecz. Tak zapowiedział wczoraj zastępca mera Moskwy Marat Husnulin.

LuzhnikiFot: Чистопрудов Дмитрий

Reklama