Moskwa: Łużniki wyprzedzają harmonogram, prace skończą się szybciej

źródło: MOS.ru

Moskwa: Łużniki wyprzedzają harmonogram, prace skończą się szybciej Przez całą dobę na budowie pracuje 1500 osób – wszystko po to, by jak najszybciej skończyć. Łużniki mają być gotowe już w przyszłym roku, a obok stadionu powstanie kolejka linowa.

Reklama

LuzhnikiNarodowy stadion Rosji powstaje w coraz szybszym tempie. Już teraz o 2 miesiące wyprzedza harmonogram, a docelowo prace mają zostać zakończone już w 2016 roku zamiast wiosną 2017. Przyśpieszenie inwestycji jest przede wszystkim w interesie wykonawcy, który zintensyfikował prace w obliczu trudnej sytuacji ekonomicznej Rosji.

Już teraz pod kopułą stadionu rosną przyszłe trybuny, a wokół wewnętrznego obwodu dachu trwają przygotowania do montażu dodatkowej konstrukcji. Zadaszenie zostanie powiększone o 11 metrów, by chronić widzów w nowych pierwszych rzędach, znacznie bliżej boiska niż dotychczas.

Podczas wizytacji obiektu zastępca mera Moskwy Marat Husnulin zapowiedział również, że stadion narodowy zostanie połączony kolejką linową z drugim brzegiem rzeki Moskwy. Spod stadionu wagoniki odjeżdżać będą do punktu widokowego na Wróblich Wzgórzach – w jednej osi między stadionem i ogromnym gmachem Uniwersytetu Moskiewskiego. W dużym skrócie, taki widok będzie dostępny ze stacji docelowej kolejki:

LuzhnikiFot: A.Savin (cc: by-sa)

Reklama