Euro 2017: Na otwarcie Polska-Słowacja

źródło: własne | MK; autor: michał

Euro 2017: Na otwarcie Polska-Słowacja Przyszłoroczne Mistrzostwa Europy U21 otworzy mecz Polski ze Słowacją w Lublinie. Kto dojdzie do finału na stadionie Cracovii?

Reklama

Dziś w krakowskim centrum kongresowym ICE odbyło się losowanie grup Mistrzostw Europy U21. W czerwcu 2017 Polska stanie w Grupie A przeciwko aktualnym mistrzom ze Szwecji, Anglikom oraz słowackim sąsiadom zza południowej granicy.

Mecze z udziałem naszej drużyny odbędą się na Stadionie Lublin (Słowacja i Szwecja) oraz Stadionie Kielce (Anglia). Jeśli Polacy wyjdą z grupy, zagrają w półfinale na Stadionie Tychy. Drugi półfinał, podobnie jak pojedynek finałowy, zaplanowano na Stadionie Kraków. Dziwią Was nazwy aren? Taki właśnie format będą miały polskie stadiony podczas turnieju UEFA w czerwcu przyszłego roku.

W sumie podczas Euro 2017 w Polsce odbędzie się 21 meczów. Na każdy z nich dostępnych będzie ok. 15 tys. miejsc, a jedynym obiektem większym od pięciu 15-tysięczników będzie Stadion Bydgoszcz. To również jedyna arena lekkoatletyczna i bez zadaszenia nad większością widowni.

Bilety na mecze będzie można nabyć od lutego 2017. Łącznie do dystrybucji zostanie przeznaczonych ponad 300 tysięcy wejściówek. Sprzedaż będzie prowadzona wyłącznie za pośrednictwem oficjalnego serwisu turnieju, U21Poland.com. Tam też pojawią się wkrótce szczegóły dotyczące sprzedaży.

Euro 2017 U21Pobierz obraz lub otwórz w nowej karcie, by zobaczyć pełną wersję!

Reklama