Tokio: Budowa Olimpijskiego wystartuje 11 grudnia

źródło: własne | MK

Tokio: Budowa Olimpijskiego wystartuje 11 grudnia Formalności mają zakończyć się w tym tygodniu, a prace na budowie wystartują 11 grudnia. Od tego momentu wykonawcy będą mieli 36 miesięcy na postawienie narodowego stadionu w Tokio.

Reklama

Według informacji agencji Kyodo oficjalna ceremonia rozpoczęcia budowy stadionu narodowego w Tokio odbędzie się 11 grudnia. Źródłem tych informacji jest anonimowy przedstawiciel Japan Sport Council, czyli inwestora najdroższego japońskiego stadionu w historii.

Według tej samej osoby wszystkie formalności związane z przygotowaniem do budowy mają zakończyć się jeszcze w tym tygodniu. Konsorcjum wykonawców przejmie teren inwestycji już w przyszłym tygodniu i ma przystąpić do pracy jeszcze przed ceremonią rozpoczęcia.

Tokyo Olympic Stadium

Czasu jest niewiele, ponieważ grupa wykonawców pod przewodnictwem Taisei Corporation ma dokładnie 36 miesięcy na zbudowanie nowego narodowego stadionu olimpijskiego dla 68 tys. widzów. Terminowe zakończenie prac oznacza oddanie obiektu na przełomie listopada i grudnia 2019, czyli na niespełna 8 miesięcy przed Igrzyskami Olimpijskimi 2020 (otwarcie 24 lipca 2020).

Inwestycja warta 149 mld jenów (aktualnie ok. 5,5 mld zł) jest wstrzymana od wielu miesięcy. Po zburzeniu starego narodowego stadionu okazało się, że koncepcja powstała wg pierwotnych wytycznych byłaby zbyt droga w realizacji. W lipcu 2015 Japonia porzuciła więc stare plany i rozpisała nowy konkurs, tym razem w formule „projektuj i buduj”.

Tokyo Olympic Stadium

Tokyo Olympic Stadium

Reklama