Francja: FC Nantes chce „odpicować” La Beaujoire

źródło: własne | MK

Francja: FC Nantes chce „odpicować” La Beaujoire Francuski klub piłkarski zarządzany przez Polaka wystartował z wyjątkową akcją. Chodzi o zmianę krzesełek, a kibice wybiorą ostateczny wzór. Co w tym nowego? Już mogą zobaczyć, jak stadion będzie wyglądał.

Reklama

Układ kolorystyczny krzesełek to ten element stadionu, który najczęściej „oddaje się” kibicom. Fani wybierali choćby układ na stadionach Wisły czy Legii, ale nasz serwis nie znalazł dotąd akcji tak dobrze skrojonej, jak ta we francuskim Nantes.

Tamtejszy klub FC Nantes, pilotowany przez Waldemara Kitę, w czwartek ruszył z akcją skierowaną do kibiców, a nazwaną znajomo „Pimp ma Beaujoire”, nawiązując do znanego programu MTV. Program ma prosty cel: fani otrzymali do wyboru osiem propozycji układu kolorystycznego krzesełek na La Beaujoire, z których do 9 października mogą wybrać swój ulubiony.

W samym pomyśle wiele nowego nie ma, natomiast stworzona do jego realizacji platforma internetowa umożliwia każdemu głosującemu obejrzenie proponowanych wzorów nałożonych na panoramiczny model stadionu. W ten sposób ostateczny efekt jest łatwiejszy do wyobrażenia przy podejmowaniu decyzji.

FC Nantes liczy, że uda się zgromadzić ok. 80 tys. głosów od kibiców, a zaangażowanie w wystrój pozwoli im traktować stadion jeszcze bardziej jako „swój”.

Operacja wymiany ok. 35 tys. krzesełek została zaplanowana na lato 2017, czyli po zakończeniu aktualnego sezonu Ligue 1. Za modernizację zapłaci miasto Nantes, które jest właścicielem stadionu. Nantes nie organizowało Euro 2016, ale liczy na miejsce wśród aren Igrzysk Olimpijskich 2024, jeśli Paryż otrzyma prawo do ich organizacji. Renowacja ma przybliżyć obiekt do tego celu i odświeżyć go po latach bez większych zmian.

Stade de la Beaujoire

Reklama