Niemcy: Które boiska w Bundesligach są najlepsze?

źródło: własne | MK

Niemcy: Które boiska w Bundesligach są najlepsze? Jak co roku, mamy odpowiedź na pytanie o najlepiej przygotowane murawy pierwszej i drugiej Bundesligi. Na czele Wolfsburg i Lipsk, Bayern wypadł poza czołówkę.

Reklama

Po zakończonym sezonie 2015/16 poznaliśmy werdykt w sprawie najlepszych boisk najwyższych lig w Niemczech. W Bundeslidze najlepiej oceniona została murawa Volkswagen Areny w Wolfsburgu. Dla Wolfsburga to kolejne takie wyróżnienie po roku 2014.

Volkswagen Arena

Drugie miejsce przypadło Coface Arenie (od nowego sezonu Opel Arenie) w Moguncji. Na podium znalazło się miejsce tylko dla jednego z wielkich niemieckich klubów: trzecie miejsce zajął Signal Iduna Park, stadion Borussii Dortmund.

W 2. Bundeslidze najlepiej przygotowane boisko miał zespół, który z tej ligi już awansował, czyli RB Lipsk, gospodarujący na Zentralstadionie. Na drugim miejscu uplasowała się Allianz Arena (z racji meczów TSV1860), która rok temu miała najlepiej przygotowane boisko w Niemczech. Trzecia pozycja przypadła 1. FC Nürnberg.

Wyboru w plebiscycie Pitch of the Year dokonali, jak co roku, specjaliści z Niemieckiego Związku Hodowców i Producentów Trawy (DRG), greenkeeperzy z każdego stadionów oraz zawodnicy drużyn grających w obu ligach.

Reklama