Dżakarta: Wielka modernizacja GBK na starcie

źródło: Aktual.com / BeritaTerkini.id

Dżakarta: Wielka modernizacja GBK na starcie Dziś po raz ostatni kibice mogli wejść na Gelora Bung Karno w stolicy Indonezji. Legendarny stadion czeka przebudowa przed Igrzyskami Azjatyckimi 2018.

Reklama

Niedziela była ostatnim dniem, kiedy można było odwiedzić wielki stadion Gelora Bung Karno w Dżakarcie. W nadchodzących dniach rozpoczną się przygotowania do największej modernizacji w jego historii.

W ciągu najbliższych 13 miesięcy (do sierpnia 2017) wymienione zostaną krzesełka na trybunach, przez co pojemność spadnie z aktualnych 80 tys. do 77 tys. miejsc.

Gelora Bung Karno

Najważniejsze zmiany konstrukcyjne zajdą jednak wokół samych trybun. Z zewnątrz dojdzie nowa fasada, a za nią pięć wijących się wokół stadionu ramp, które zapewnią bezpieczną komunikację dla widzów. Przypomnijmy, że na GBK skrajne zatłoczenie było powodem wypadków, w tym śmierci dwójki widzów w 2011 roku.

Nowa fasada pozwoli też na stworzenie szerszych promenad, wreszcie z kioskami/restauracjami dla widzów. Dodaną do stadionu konstrukcję zwieńczą z kolei baterie słoneczne, dzięki którym codzienne utrzymanie ogromnego budynku będzie tańsze.

Całość prac ma pochłonąć ok. 500 miliardów rupii (145 mln zł). Wydatki są związane z organizacją w Dżakarcie Igrzysk Azjatyckich 2018.

Reklama