Dżakarta: Przebudowa GBK pochłonie 500 miliardów

źródło: Waspada.co.id

Dżakarta: Przebudowa GBK pochłonie 500 miliardów Jeden z największych stadionów Azji doczeka się pierwszych prac jeszcze w tym roku. Ale całkowity budżet modernizacji wcale nie imponuje. 500 miliardów brzmi dobrze, tyle że nie w rupiach.

Reklama

Znamy kwotę, jaka zostanie przeznaczona na przebudowę Gelora Bung Karno. Narodowy stadion Indonezji ma budżet 500 mld rupii, czyli ok. 143 mln zł. Za taką sumę nie należy się spodziewać istotnych zmian konstrukcyjnych, raczej dużej kosmetyki.

Pojawią się indywidualne krzesełka, poprawi się infrastruktura dla widzów, a najpewniej wymiany doczekają się także systemy nagłośnienia i oświetlenia. Dokładny zakres prac nie jest jeszcze znany, ponieważ zakończenie procedur przetargowych zaplanowano na marzec tego roku.

Inwestycję poprowadzi indonezyjskie ministerstwo prac publicznych, które zastąpiło w tej roli ministerstwo sportu. Jeśli umowa z wykonawcą zostanie podpisana wiosną, to prace mogą ruszyć w okolicach sierpnia tego roku. Na realizację przewidziano 11 miesięcy.

Gelora Bung Karno

Reklama