Narodowy: Nie 100, nie 200, a 300 tysięcy strat

źródło: TVNWarszawa.pl

Narodowy: Nie 100, nie 200, a 300 tysięcy strat To już ostateczny bilans szkód po finale Pucharu Polski. Spółka PL.2012+ potwierdziła sumę aż 300 tys. zł za naprawy, wymiany i sprzątanie po meczu z udziałem Legii i Lecha.

Reklama

TVN Warszawa potwierdził dziś w spółce PL.2012+, że koszt usuwania szkód po finale Pucharu Polski osiągnął poziom aż 300 tys. złotych. To trzykrotnie więcej niż szacowano dzień po meczu rozgrywanym w weekend majowy.

Wzrost kosztów jest podyktowany między innymi kosztami sprzątania PGE Narodowego. Południowa trybuna (Legii) była tak osmolona od ogromnej ilości czarnych świec dymnych, że czyszczenia myjką wysokociśnieniową wymagały i betonowe stopnie trybun, i elementy stalowe, i krzesełka.

PGE Narodowy© TVN Warszawa

W sumie ok. 600 siedzisk zostało uszkodzonych, z czego jednak tylko 60 nie nadaje się do ponownego użycia – są stopione od pirotechniki lub zdewastowane. Wg danych spółki PL.2012+ więcej uszkodzeń było na trybunie Legii, gdzie uszkodzono 317 siedzisk, a po północnej stronie – 217.

Sama faktura za sprzątanie obiektu opiewa na ok. 100 tys. złotych! Ogromna ilość pirotechniki spowodowała – jak już podawał operator – zanieczyszczenie wszystkich filtrów klimatyzacji, co spowodowało dodatkowe koszty.

Reklama