Narodowy: Pierwsze straty po finale oszacowane

źródło: RMF24.pl

Narodowy: Pierwsze straty po finale oszacowane Na razie licznik jest powyżej 100 tys. złotych. To suma uszkodzeń na PGE Narodowym po najeździe kibiców Legii i Lecha. Część strat powstała przypadkowo, ale są też ślady wandalizmu.

Reklama

Spółka PL.2012+ szacuje straty po poniedziałkowym finale Pucharu Polski. Choć na pewno mniejsze niż te wizerunkowe, to jednak są spore. Największą część stanowią nadpalone przez pirotechnikę krzesełka, według informacji RMF FM przede wszystkim w sektorach południowej trybuny (Legii).

Uszkodzonych jest ok. 600 krzesełek. PGE Narodowy ma zapasowe na ich wymianę, ale i tak za zniszczenia będzie trzeba zapłacić. Licząc po cenie rynkowej to ponad 80 tys. zł za same foteliki.

Do tego po stronie „poznańskiej” uszkodzone są dwie toalety i brama prowadząca na stadion. Ponadto zniszczone zostały drobne elementy wyposażenia, a sanitariaty były zaśmiecone flagami, racami czy butelkami.

Rachunek za uszkodzenia otrzyma PZPN jako organizator imprezy. Jutro powinniśmy się dowiedzieć, jakie kary otrzymają kluby uczestniczące w finale Pucharu Polski za zachowanie swoich kibiców.

Reklama