Meksyk: Azteca znów straci na pojemności

źródło: własne | MK; autor: michał

Meksyk: Azteca znów straci na pojemności Już nie 107, nie 100, nawet nie 90 tysięcy. Legendarny stadion w Mexico City na swoje 50. urodziny zmniejszy się do „zaledwie” 87 tysięcy miejsc. Za to będzie lepiej zarabiał.

Reklama

Od początku lutego na meksykańskim Estadio Azteca trwają największe od chwili dodania dachu (1967) lat prace budowlane. Długo czekaliśmy z podaniem szczegółów, licząc na informacje od właścicieli największego stadionu Meksyku. Niestety, do dziś nawet kibice CF América widzieli tylko migawki wizualizacji z lutego.

Estadio Azteca

Wiadomo jednak, że stadion zmieni się w dwóch strefach. Pierwsza to dolny poziom trybuny wschodniej, którego dziś już nie ma – od lutego został zburzony. Obszerne sektory ze zwykłymi krzesełkami zastąpi nowa, luksusowa strefa biznesowa z częściowo otwartymi pomieszczeniami bankietowymi.

Estadio Azteca

Druga część zmian dopiero rusza i dotyczy najwyższego poziomu trybuny zachodniej. Tam przeniosą się dziennikarze, do wielkiej liczby stanowisk prasowych i komentatorskich. Pod nimi znajdą się z kolei prywatne loże z miejscami dla 4-8 osób. W związku ze zmianami pojemność stadionu spadnie o ok. 8,5 tys. miejsc, do poziomu 87 tysięcy.

Kluczowe elementy modernizacji zostaną oddane w drugiej połowie 2016 roku, jednak plany sięgają dużo dalej, poza obręb samego stadionu. Przy nim, według przedstawionych w 2015 roku planów, ma powstać rozległe centrum handlowe. Całość dzięki temu zwielokrotni zyski dla właścicieli stadionu, grupy medialnej Televisa.

Estadio Azteca

Reklama