Nowy stadion: Nadrabiamy – oto Arena Zabrze

źródło: własne | MK

Nowy stadion: Nadrabiamy – oto Arena Zabrze Z powodu finału Stadionu Roku 2015 musieliśmy odłożyć debiut zabrzańskiego stadionu, ale już jest. I ten nowy, i ten stary, którego historii dotąd w serwisie nie prezentowaliśmy.

Reklama

O zabrzańskim stadionie mogliście w ostatnich latach czytać u nas więcej niż o jakiejkolwiek innej inwestycji. Niestety, głównie ze względu na problemy z jej ukończeniem. Dziś jednak wszystko wskazuje na szczęśliwy finał.

Po oddaniu parkingów podziemnych w czerwcu zakończy się pierwsza faza inwestycji i wkrótce poznamy ostateczny koszt trzech pierwszych trybun. Do tego są zapowiedzi sugerujące, że czwarta trybuna może jednak pojawić się szybciej niż się obawialiśmy…

Arena Zabrze© Stadion w Zabrzu, Wirtualne360.pl

Może porażka z Ruchem Chorzów na otwarcie nie wróży najlepiej, ale z drugiej strony wyprzedane do ostatniego miejsca trybuny to właśnie to, czego Górnik najbardziej potrzebował od paru sezonów! Dlatego właśnie te trzy trybuny dla ponad 24,5 tys. widzów dołączają dziś do naszej bazy w prezentacji Areny Zabrze.

Przy okazji uporządkowaliśmy też prezentację poprzednika, czyli Stadionu Ernesta Pohla. Stary stadion znajdziecie od dziś w części historycznej z jego pojemnością sprzed września 2011, a także z garścią informacji z jego historii. W tym tej nazistowskiej…

Reklama