Londyn: Będą pieniądze na inwestycję Crystal Palace?

źródło: własne | MK

Londyn: Będą pieniądze na inwestycję Crystal Palace? Klub chciałby zainwestować równowartość 480 mln zł w przebudowę stadionu. Takie środki mogą być na wyciągnięcie ręki, ponieważ jeden z udziałowców chce dopuścić do spółki amerykańskiego partnera.

Reklama

Prezes Crystal Palace Steve Parish potwierdził, że do spółki może wejść piąty akcjonariusz. Aktualnie każdy z czterech brytyjskich biznesmenów (w tym Parish) ma po 25% udziałów. Jeśli przystąpi też Amerykanin Josh Harris, również otrzyma 25%. Nie jest pewne, jak pozostałą pulę podzielą aktualni udziałowcy.

Jest za to pewne, że Harris oznacza spory zastrzyk pieniędzy na stałą grę w Premier League. Według szacunków prezesa CPFC, klub potrzebuje ok. 80 mln funtów (480 mln zł) na przebudowę Selhurst Park i kolejnych 30 mln (180 mln zł) na budowę akademii piłkarskiej.

Ile z tych planów można będzie zrealizować dzięki nowemu akcjonariuszowi – to jeszcze kwestia ustaleń. Selhurst Park potrzebuje jednak pilnej modernizacji, a sprawa porozumienia z Joshem Harrisem (właścicielem Philadelphia 76ers z NBA) podobno jest już zamknięta i wymaga podpisów pod umową.

Co podkreślają aktualni właściciele, Crystal Palace nawet z amerykańskim udziałowcem pozostanie jednym z „najbardziej angielskich” klubów Premier League.

Selhurst Park

Reklama