Manchester: City już potrzebują kolejnej rozbudowy?

źródło: własne | MK

Manchester: City już potrzebują kolejnej rozbudowy? Co prawda rozegrali tylko 5 meczów od otwarcia nowej południowej trybuny, ale bilety się wyprzedają. Druga rozbudowa Etihad Stadium może ruszyć już latem.

Reklama

Od otwarcia trzeciego poziomu trybuny południowej minęły dopiero dwa miesiące, ale Manchester City ma powody do radości. Wszystkie bilety na nowe sektory wyprzedają się co mecz, a z pięciu meczów rozegranych od sierpnia każdy oglądał komplet publiczności.

Średnia widownia od otwarcia to 53 889 widzów, a sobotni mecz przeciwko Bournemouth ustanowił nowy rekord frekwencji na Etihad Stadium. Nic zresztą dziwnego, skoro „Citizens” prowadzą w tabeli Premier League po 10 kolejkach…

Etihad Stadium© jrb

Jeszcze przed weekendem zaczęły się pojawiać nieoficjalne doniesienia, że City już teraz planują rozbudowę o kolejnych 6 tysięcy miejsc, tym razem na północy. Informację taką podał w sobotę Mirror, choć wciąż jest ona nieoficjalna. Według tego wydawcy prace miałyby ruszyć po aktualnym sezonie Premier League, a więc latem 2016.

Niezależnie od źródła wydaje się bardzo racjonalne, że City już teraz rozważają dalszą rozbudowę, ponieważ plan od początku zakładał, że między południową a północną trybuną minie najwyżej kilka lat. Nie można odwlekać, ponieważ pozwolenie na budowę jest już wydane i wygaśnięcie naraziłoby klub na koszty oraz możliwe opóźnienie przy ponownym przechodzeniu procedur.

Start budowy w połowie 2016 umożliwi otwarcie nowej trybuny w drugiej połowie 2017. Etihad Stadium miałby wtedy, zgodnie z projektem, 62 170 miejsc, dzięki czemu stałby się drugim co do wielkości stadionem w lidze angielskiej.

Reklama