Manchester: Nowa trybuna City zatwierdzona, otwarcie w niedzielę

źródło: własne | MK

Manchester: Nowa trybuna City zatwierdzona, otwarcie w niedzielę Pierwsi kibice już na niej byli. Test wypadł pomyślnie, dlatego nowa górna trybuna południowa zostanie otwarta w niedzielę. Stadion City urósł o ponad 7 tysięcy!

Reklama

Wczoraj wieczorem trening Manchesteru City na głównej płycie Etihad Stadium był wyjątkowy. Otwarto go bowiem dla kibiców, którzy po raz pierwszy mogli wejść na nową południową trybunę. Rozbudowana o ponad 6 tys. miejsc konstrukcja zmieniła oblicze całego stadionu dzięki wysokiemu trzeciemu poziomowi.

Ponieważ test wypadł pomyślnie i nie było problemów organizacyjnych, nic nie stoi na przeszkodzie, by Etihad Stadium formalnie urósł już od niedzielnego meczu z Chelsea.

Etihad Stadium

W sezonie 2014/15 obiekt mieścił 46 708 widzów. Teraz będzie miał 55 097 miejsc, dzięki czemu stanie się trzecim co do wielkości obiektem Premier League. Nowa trybuna z jednej strony oferuje widzom nowe przestrzenie premium, za które trzeba słono zapłacić, ale z drugiej ma też pulę najtańszych karnetów w lidze, za 299 funtów (1,8 tys. zł za sezon). Nie trzeba dodawać, że wszystkie rozeszły się na pniu…

Poza nowym górnym poziomem na południu Manchester City dodał też nowe pierwsze rzędy – po trzy z każdej strony boiska. Docelowo Etihad Stadium ma urosnąć do ponad 60 tysięcy, gdy bliźniaczy trzeci poziom powstanie za północną bramką. Klub analizował nawet opcję przerośnięcia Old Trafford, ale na razie zapotrzebowania na tak wielką liczbę miejsc nie ma.

Etihad Stadium

Reklama