Zabrze: Miejsc więcej, ale kołowrotów tyle samo

źródło: GornikZabrze.pl

Zabrze: Miejsc więcej, ale kołowrotów tyle samo Górnik Zabrze apeluje do swoich kibiców, by na najbliższy mecz przyszli wcześniej. Mimo zwiększenia pojemności wciąż nie zmienia się liczba dostępnych bramek wejściowych, więc może być tłoczno.

Reklama

W niedzielę o 15:30 Górnik Zabrze będzie mierzył się przy Roosevelta z Legią Warszawa. Niezależnie od sytuacji w tabeli rywalizacja tych klubów zawsze jest elektryzująca. Dodatkową atrakcją będzie długo oczekiwane otwarcie północnej trybuny.

Stadion Ernesta Pohla© Stadion w Zabrzu

Co prawda tylko kilku sektorów, ale pojemność wreszcie urośnie prawie do poziomu średniej ligowej widowni. Ponad 8 tysięcy widzów będzie mogło obejrzeć zmagania, jednak liczba wejść nie została powiększona z poziomu 5,5 tysiąca. Dlatego Górnik prosi, by fani przyszli możliwie wcześnie, nawet 2 godziny przed meczem. Ma dla nich przygotowane dodatkowe atrakcje. Poniżej pełny komunikat:

"Apelujemy do kibiców Górnika Zabrze, by w niedzielę, w dniu meczu z Legią, pojawili się wcześniej na stadionie, nie odkładali tego na ostatnią chwilę. Zwiększyła się ilość miejsc  dopuszczonych do użytkowania, ale ilość bramofurt na razie pozostała bez zmian.

By uniknąć zatorów na bramofurtach, które mają swoje ograniczenia, prosimy sympatyków Górnika o pojawienie się na stadionie już o 13.30, a więc na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu z Legią. A warto będzie zawitać na Roosevelta wcześniej, gdyż klub przygotował szereg atrakcji dla kibiców.

Tradycyjna strefa zabaw i rozrywki dla rodzin funkcjonować będzie właśnie od godziny 13.30. Natomiast godzinę przed pierwszym gwizdkiem klubowa maskotka rozrzuci wśród kibiców 100 piłeczek. Osoby, które je złapią mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Dodajmy, że na stadionie pojawi się orkiestra górnicza, symbol sukcesów zabrzańskiego klubu.

Najważniejsza sprawa raz jeszcze – przychodzimy na stadion 2 godziny przed pierwszym gwizdkiem, czyli o godz. 13.30. Dziękujemy za zrozumienie!"

Reklama