Zabrze: Kolejne 2,5 tysiąca miejsc gotowe

źródło: własne | MK

Zabrze: Kolejne 2,5 tysiąca miejsc gotowe Zgodnie z zapowiedziami uda się otworzyć następne sektory Stadionu Ernesta Pohla na mecz z Legią Warszawa. To wciąż kropla w morzu, ale pojemność wreszcie zbliży się do przyzwoitego poziomu.

Reklama

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Zabrzu wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie dolnej części trybuny północnej zabrzańskiego stadionu. Pozyskanie pozwolenia na użytkowanie kolejnej już części nowego Stadionu w Zabrzu zwiększyło pojemność obiektu do ponad 8,5 tys. miejsc.

Przypomnijmy, że w lipcu tego roku inwestor udostępnił kibicom fragment trybuny południowej z liczbą ponad 2500 krzesełek. Miejsce docelowo planowane jako serce dopingu wypełnia się po brzegi co mecz.

Inspektor stwierdził, że analogiczne sektory na północy mogą być otwarte na tych samych warunkach. Kibiców czeka więc w meczu z Legią (4 października) nowy rekord frekwencji od czasu zburzenia starych łuków stadionu.

Pomyślne dopuszczenie do użytkowania kolejnych sektorów niewiele jednak zmienia w fatalnym obrazie prowadzenia inwestycji w Zabrzu. Jak pisaliśmy w tym tygodniu, prace regularnie się opóźniają. Gdyby dwa największe trwające zadania były gotowe na czas (w sierpniu), dziś można by nawet starać się o otwarcie wszystkich trzech trybun z tymczasową infrastrukturą. Ta stała pojawi się w pełni dopiero w 2016 roku.

Stadion Ernesta Pohla© Stadion w Zabrzu

Stadion Ernesta Pohla© Stadion w Zabrzu

Stadion Ernesta Pohla© Stadion w Zabrzu

Reklama