Zabrze: Dobre oferty na drogi, będzie taniej

źródło: Stadion-Zabrze.pl; autor: michał

Zabrze: Dobre oferty na drogi, będzie taniej Zabrzański inwestor planował wydać prawie 6 milionów, a tymczasem najdroższa oferta jest o ponad pół miliona tańsza. Aż 9 chętnych zgłosiło gotowość do wykonania prac.

Reklama

Dziś spółka Stadion w Zabrzu otworzyła oferty w przetargu z początku lipca. Na realizację dróg z kanalizacją i oświetleniem inwestor przeznaczył 5,658 mln zł.

Zainteresowanie jest duże – aż 9 oferentów zgłosiło chęć realizacji zadania. Zdecydowanie najkorzystniejsza finansowo oferta to ta od zabrzańskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej (3,041 mln zł). Jednak nawet najdroższa propozycja (4,917 mln zł od KRISBUDu) zdecydowanie mieści się w oczekiwaniach finansowych spółki.

Istotnym czynnikiem będzie też długość gwarancji i rękojmi na wykonane prace. Tu rozbieżności są spore. Najmniej oferuje zabrzańskie MPGK (36 gwarancji i 60 rękojmi) na równi z TKS Sp. z o.o.. Zdecydowanie najlepsze warunki pod tym względem zaproponowało polsko-hiszpańskie konsorcjum Balzola (po 84 m-ce rękojmi i gwarancji).

Pełna lista ofert jest widoczna poniżej. Spółka przystąpi teraz do analizy zgłoszeń i wybierze najlepszą ofertę. Na realizację prac zwycięzca będzie miał 3 miesiące.

Stadion Ernesta Pohla

Reklama