Olsztyn: Wielkie zainteresowanie projektowaniem dla Olsztyna

źródło: Olsztyn.Gazeta.pl; autor: michał

Olsztyn: Wielkie zainteresowanie projektowaniem dla Olsztyna Ponad 40 pracowni rozważa przygotowanie koncepcji nowego olsztyńskiego stadionu. Ile z nich przejdzie do drugiego etapu? Przekonamy się już wkrótce!

Reklama

Konkurs koncepcyjny na nowy stadion dla Olsztyna wchodzi w najciekawszą fazę. Z końcem lipca minął czas na zgłaszanie zainteresowania i prezentację wstępnych zgłoszeń. Do 14 sierpnia komisja konkursowa na podstawie tych zgłoszeń wybierze pracownie projektowe, które wezmą udział w konkursie. Na razie liczba chętnych jest imponująca!

Stadion OSiR w OlsztynieTe koncepcje już powstały dla nowego stadionu, jednak cały przetarg unieważniono. Dwie górne to plan JSK Architekci, dwie dolne przentują wizję Baurenu.

Konkurs na nasze zlecenie organizuje olsztyński oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Z uzyskanych informacji wynika, że chęć udziału w nim zgłosiło ponad 40 pracowni architektonicznych – mówi Patryk Pulikowski z biura prasowego magistratu. Wszystkie oferty zostaną otwarte oficjalnie w środę.

Zainteresowani będą mieli czas na złożenie prac w I etapie do 2 października. Wyniki zostaną ogłoszone 10 października – informuje Pulikowski. – Natomiast oficjalne publiczne ogłoszenie wyników II etapu nastąpi 14 grudnia 2015 roku.

Zwycięzca konkursu będzie miał pierwszeństwo przy opracowaniu ostatecznej dokumentacji stadionu na podstawie zwycięskiej wizji. Druga nagroda to 21 tys. zł, trzecia 10 tysięcy. Pozostało również wyróżnienie w kwocie 6 tys. zł.

Reklama