Zabrze: Oto ostateczny wzór układu krzesełek

źródło: własne | MK

Zabrze: Oto ostateczny wzór układu krzesełek Po korektach zamiast dwóch napisów na trybunach pojawią się aż cztery: Zabrze, Torcida i dwa razy Górnik. Każdy innym krojem pisma i innej wielkości. Jak oceniacie efekt ostateczny?

Reklama

Potwierdziły się informacje „Dziennika Zachodniego”, który poinformował, że na widowni przy Roosevelta pojawi się napis Górnik. Nie tylko na jednej, ale na dwóch trybunach – za bramkami. Wcześniej nie planowano go wcale.

Na wzorze pokazanym po raz pierwszy w 2013 roku widniał jedynie napis „Zabrze” na górnym poziomie trybuny wschodniej. Dla Górnika nie było miejsca, co inwestor argumentował faktem, że stadion będzie miejski.

Później, już w 2015, spółka Stadion w Zabrzu zgodziła się na dodanie członu „Torcida” na dolnym poziomie trybuny wschodniej, gdzie będą się gromadzić najgłośniejsi kibice. Teraz wreszcie poznajemy ostateczny układ, w którym dodano „Górnik” na dwóch górnych piętrach – północnym i południowym.

Efekt estetyczny zbiera w mediach społecznościowych mieszane opinie, ponieważ napisy nie mają spójnego kroju, są różnej wielkości i rozmieszczone inaczej niż na ogromnej większości stadionów. Zachęcamy do dzielenia się Waszymi opiniami na facebooku!

Stadion Ernesta Pohla

Strefa VIP pokazana

Stadion Ernesta PohlaPrzy okazji prezentacji całego układu warto zwrócić uwagę na strefę VIP. Pierwotnie miała zostać stworzona dopiero na ostatniej, czwartej trybunie. Ponieważ miasto nie ma jednak pieniędzy na jej budowę, przeniesiono sektory dla najzamożniejszych klientów na wschodnią stronę, pod napis „Zabrze”.

W tym miejscu zainstalowanych będzie łącznie 180 fotelików Abacus Gold. To najdroższa odmiana modelu Abacus, który jest instalowany na całym stadionie. Standardowe krzesełka dla większości widzów są plastikowe. Te w strefie VIP będą mieć miękkie obicia. Droższa wersja fotelików Abacus znajdzie się wśród zwykłych krzesełek.

Znacznie więcej będzie jeszcze bardziej prestiżowych foteli Oscar (na zdjęciu). One będą ustawione przy wszystkich lożach, łącznie 420 sztuk. Na schemacie poniżej są wyraźnie widoczne jako nieco większe krzesełka.

Stadion Ernesta Pohla

Wszystkie siedziska na Stadionie Ernesta Pohla dostarcza marka Forum Seating z Grupy Nowy Styl. Na ich montaż ma ok. 4 miesiące, poczynając od początku maja. Aktualnie krzesełka są na dolnym poziomie trybuny południowej, a instalacja rozpoczęła się na bliźniaczych sektorach po północnej stronie boiska.

Reklama