Zabrze: Jest umowa na krzesełka i wygrodzenia

źródło: GornikZabrze.pl; autor: michał

Zabrze: Jest umowa na krzesełka i wygrodzenia Długie oczekiwanie nie jest wskazane przy tak napiętych terminach. Mimo to dopiero dwa tygodnie po wyłonieniu wykonawcy doszło do podpisania umowy.

Reklama

Spółka Stadion w Zabrzu podpisała z konsorcjum firm Nowy Styl i S-Print 2 umowę na dostawę i montaż krzesełek, wygrodzeń oraz barierek. – Kontrakt opiewa na 12 milionów złotych, z czego 8 milionów to koszt wygrodzeń i barierek zaś cztery – krzesełek. Uważam, że to dobra cena za krzesełka – mówi oficjalnej stronie Górnika Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu.

Z jednej strony oczekiwanie między rozstrzygnięciem przetargu a podpisaniem umowy było bardzo długie - to aż dwa tygodnie. Z drugiej jednak powyższa wypowiedź prezesa spółki sugeruje, że udało się zejść z oferty wyjściowej rzedu 15,5 mln zł do oczekiwanych przez inwestora 12 milionów. A to w sytuacji stale rosnących kosztów świetne wieści.

Na całość zadania wykonawca ma 4 miesiące od momentu podpisania umowy, jednak zgodnie z zapisami specyfikacji warunków zamówienia prace powinny zostać rozpoczęte od trybuny południowej. Ten etap prac powinien zostać zakończony w terminie dwóch i pół miesiąca od momentu podpisania umowy. Ma to umożliwić Górnikowi rozgrywanie spotkań w sezonie 2015/16 na nowym obiekcie.

Prace na stadionie prowadzone są także w innych miejscach budowy. Na trybunie południowej montowany jest pawilon, gdzie będzie się znajdowało stanowisko centrum dowodzenia i monitoringu, ponadto wyburzane są garaże położone obok hali, gdzie będzie wejście na sektor. Dodajmy, że pełną parą idą prace związane z wykonaniem posadzki przedpola wejściowego od strony trybuny południowej, jak również od strony ulicy Damrota.

- Rzeczywiście, prace postępują, zaś w przypadku pawilonu stanowiska dowodzenia montaż się już rozpoczął – przyznaje prezes Tadeusz Dębicki.

Stadion Ernesta Pohla© Górnik Zabrze

Stadion Ernesta Pohla© Górnik Zabrze

Stadion Ernesta Pohla© Górnik Zabrze

Stadion Ernesta Pohla© Górnik Zabrze

 

 

Reklama