Zabrze: „Torcida” gotowa, czas na górną trybunę

źródło: własne | MK

Zabrze: „Torcida” gotowa, czas na górną trybunę W zaledwie dwa dni powstał cały napis „Torcida” z krzesełek w Zabrzu. Teraz przybywać będzie też na górnym poziomie południowej trybuny przy Roosevelta.

Reklama

Zaledwie w poniedziałek pisaliśmy o tym, że do tego tygodnia prace nad instalacją krzesełek w Zabrzu szły znacznie wolniej niż planowano. Dziś zniecierpliwieni kibice Górnika mogą poczuć sporą ulgę – większość dolnego poziomu południowej trybuny już ma krzesełka. Gotowy jest też napis „Torcida”, co ilustruje poniższy klip zmontowany przez Górnika Zabrze:

To właśnie dolny poziom widowni musi być oddany w lipcu, by Górnik mógł u siebie rozgrywać mecze Ekstraklasy (z 3 do 4,5 tys. rośnie minimalna wymagana pojemność – przyp. red.). Dziś poza przybywającą biało-niebiesko-czerwoną mozaiką krzesełek na dole pojawiły się pierwsze elementy balustrad i wygrodzeń, dotarły też fragmenty podestów dla niepełnosprawnych.

Jednak prace trwają również na górze południowej trybuny, gdzie dziś ruszyło nawiercanie otworów pod krzesełka. Tu najwięcej będzie siedzisk białych, które na dole są rozmieszczone sporadycznie.

Stadion Ernesta Pohla© Stadion w Zabrzu

Reklama