Zabrze: Krzesełek przybywa… bardzo niewiele

źródło: własne | MK

Zabrze: Krzesełek przybywa… bardzo niewiele Miało być 50 krzesełek dziennie, jest 17. W takim tempie trybuna południowa będzie mieć krzesełka za ponad rok, a nie w lipcu. Ale to na szczęście tylko pozory – tempo się poprawi.

Reklama

Poniższe zdjęcie dziś ozdobiło facebookowy profil spółki Stadion w Zabrzu. Widać na nim, jak rośnie fragment napisu TORCIDA na południowej trybunie Stadionu Ernesta Pohla. Taki widok musi cieszyć kibiców Górnika, skoro na krzesełka czekali już od dwóch lat.

Stadion Ernesta Pohla© Stadion w Zabrzu

Niestety, tempo instalacji jest dalekie od tego zapowiadanego na początku czerwca. Na 3 czerwca miało być gotowych 150 krzesełek, tymczasem prawie dwa tygodnie później nie ma nawet 300 na trybunie.

Biorąc pod uwagę ogromne opóźnienia inwestycji i konieczność przygotowania trybuny na lipiec, tempo musi się poprawić. Gdyby utrzymało się to obecne, trybuna południowa miałaby krzesełka w drugiej połowie 2016 (!) roku.

Na szczęście najważniejsze zmiany to te widoczne na drugim planie powyższego zdjęcia – nawiercone w trybunie dziury i zainstalowane mocowania pod krzesełka.

Montowany w Zabrzu model Abacus to krzesełka systemowe, które są proste w instalacji jeśli mają przygotowane mocowania. Po przygotowaniu ramy będzie można je zakładać nawet w liczbie kilkuset dziennie, zależnie od natężenia prac. Przykład pojawił się jeszcze dziś, kiedy po kilku godzinach spółka Stadion w Zabrzu pokazała aktualny stan prac:

Stadion Ernesta Pohla© Stadion w Zabrzu

Reklama