UEFA: Finały rozdane, Cardiff zgarnia LM

źródło: własne | MK; autor: michał

UEFA: Finały rozdane, Cardiff zgarnia LM Przecieki nie zawiodły już trzeci raz z rzędu. UEFA oficjalnie potwierdziła, że w 2017 roku finał Ligi Mistrzów odbędzie się w stolicy Walii, na Millennium Stadium. Liga Europy pojedzie do Szwecji.

Reklama

Dziś w Pradze przedstawiciele UEFA potwierdzili wybór Cardiff jako gospodarza finału Ligi Mistrzów 2017. Millennium Stadium po raz pierwszy ugości finał najważniejszych europejskich rozgrywek klubowych. Dla samego Cardiff to jednak już drugie wyróżnienie w ostatnich latach po tym, jak miasto było miejscem meczu o Superpuchar Europy w 2014.

Decyzja o wyborze Cardiff potwierdza spekulacje sprzed kilku dni. To już trzeci finał Ligi Mistrzów, który najpierw wyciekł do mediów, a później został potwierdzony przez UEFA. Wcześniej taki los spotkał finały w 2015 (Berlin) i 2016 (Mediolan).

UEFA selection

Również dziś w Pradze rozdano dwa kolejne wielkie mecze. Liga Europy 2017 zostanie zakończona w Solnej pod Sztokholmem. Miejscem meczu będzie nowy narodowy stadion Szwecji, Friends Arena. To pierwsza tak duża impreza przyznana temu stadionowi. W przyszłym sezonie miejscem finału Ligi Europy będzie St. Jakob Park w Bazylei.

UEFA selection

Z kolei mecz o Superpuchar Europy w 2017 zostanie rozegrany w Skopje, na odnowionym stadionie narodowym Macedonii. W tym roku Superpuchar jedzie do Tbilisi, na największy stadion w swojej historii. Później, w 2016, spotkanie zostanie rozegrane na Lerkendal w Trondheim.

UEFA selection

„Rozdanie pocieszenia”

Wszystkie z trzech ogłoszonych dziś miast-gospodarzy ucierpiały po tym, jak brakło dla nich miejsca w rozdaniu Euro 2020. Dlatego dzisiejsze ogłoszenie można potraktować jako nagrodę pocieszenia dla federacji piłkarskich, które nie otrzymały szansy gościć największego Euro w historii.

Reklama