Rzeszów: Dotacja na stadion Resovii niepewna?

źródło: Nowiny24.pl

Rzeszów: Dotacja na stadion Resovii niepewna? Wstępna zgoda ministerstwa była, ale czy będzie też ostateczna? Od tego zależy przyszłość stadionu Resovii, połowę kosztu którego ma pokryć Ministerstwo Sportu i Turystyki – piszą „Nowiny”.

Reklama

Miasto i województwo mają wyłożyć po 8 milionów zł na budowę nowej trybuny z kompleksową infrastrukturą lekkoatletyczną. Trybuna posłuży sportowcom Resovii i kibicom. Warunek jest jednak jeden: drugie tyle pieniędzy musi przekazać Ministerstwo Sportu, ponieważ całkowity koszt jest szacowany na 32 mln zł.

Klub czeka teraz na decyzję Ministerstwa Sportu, które wstępnie deklarowało dotację w wysokości 16 milionów. Janusz Mazur, trener w Resovii, obawia się jednak, że stolica zamiast na PCLA, przeznaczy środki na budowę hali lekkoatletycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Co zdecyduje ministerstwo, okaże się niedługo. Wiadomo za to, że budowy nie zablokuje raczej grupa mieszkańców z bloku sąsiadującego ze stadionem, która protestowała w magistracie przeciw budowie PCLA .

Był zarzut, że nowy stadion to większy hałas w mieszkaniach. Moim zdaniem raczej mniejszy, bo trybuna wytłumi odgłosy dochodzące z obiektumówi dla Nowiny24.pl Andrzej Skotnicki, dyrektor miejskiego wydziału architektury. Gdy upadła sprawa hałasu, mieszkańcy wskazywali, iż trybuna zaciemni im pokoje. – Nie ma takiego zagrożenia. Inaczej nie wydałbym pozwolenia na budowę – podkreśla Skotnicki. – Trybuna będzie mieć 16 i pół metra wysokości. Jej odległość od bloku wyniesie od 25 do 60 m. To nie narusza przepisów. Słońca mieszkańcom nie braknie – dodał Aleksander Bentkowski, prezes Resovii.

Reklama