Anglia: Southampton nie planuje rozbudowy stadionu

źródło: dailyecho.co.uk

Anglia: Southampton nie planuje rozbudowy stadionu Trzy lata temu o tej porze roku Southampton wabiło kibiców imponującymi wizualizacjami. Dziś klub zaprzecza: nie zamierzają w najbliższych latach rozbudowywać St. Mary’s Stadium.

Reklama

Przy kupnie karnetu w czerwcu 2012 roku kibice otrzymywali DVD, a na nim pobudzające wyobraźnię wizualizacje St. Mary’s Stadium nie z obecną pojemnością 32 tysięcy, lecz ok. 50 tysięcy miejsc. Co zostało z tamtego planu? Nic, przynajmniej na razie.

Choć Southampton zagrają w nadchodzącym sezonie Ligi Europy, klub nie ma ambicji już teraz realizować swoich zapowiedzi. Prezes Ralph Krueger uznał, że to nie jest odpowiedni czas. – Jeśli przejdziemy cały sezon z zapełnieniem w okolicach 100%, to możemy rozmawiać. Na razie nie jesteśmy na tym etapie. Mamy 93 czy 94% – wylicza prezes.

Jednocześnie Kruger zapowiedział, że „Święci” będą stale modernizować obiekt. W perspektywie 3-5 lat ma być odświeżona strefa hospitality. Większe wydatki na stadion mogą się pojawić najwcześniej w sezonie 2016/17, ten najbliższy będzie poświęcony rozwojowi na boisku.

St. Mary's Stadium

Reklama