Zabrze: Jedna oferta na krzesełka, znów przekroczony budżet

źródło: Stadion-Zabrze.pl / Roosevelta81.pl

Zabrze: Jedna oferta na krzesełka, znów przekroczony budżet Zamiast 12 milionów miasto musi zapłacić 15. Tego przetargu anulować nie można, bo bez jego szybkiego rozstrzygnięcia Górnik nie ma szans na grę przed własną publicznością.

Reklama

Spółka Stadion w Zabrzu po raz kolejny stoi przed niezwykle trudnym wyborem. Albo zgodzi się na niekorzystne warunki finansowe, albo spowoduje, że Górnik nie zagra u siebie jesienią.

W przetargu na krzesełka wpłynęła tylko jedna oferta, od konsorcjum Grupy Nowy Styl i oraz S-PRINT 2. Firmy za dostarczenie w sumie 24 tys. krzesełek, barierek i innych elementów trybun chcą 15,5 mln zł (15.497.987,70), podczas gdy spółka planowała wydać na to zadanie nie więcej niż 12,3 mln zł.

Oferta będzie teraz oceniana i jeśli nie będzie błędów formalnych spółka stanie przed dylematem czy (znów) wydać więcej niż planowano, czy rozpisać kolejny przetarg. Drugi wybór oznacza wprost, że Górnik nie będzie miał szansy na uzyskanie licencji na grę przy Roosevelta w nowym sezonie. Ta jest bowiem zależna od szybkiego montażu ok. 4 tys. krzesełek na południowej trybunie.

Stadion Ernesta PohlaTaki wzór kolorystyczny według koncepcji wybranej w 2013 roku mają ostatecznie utworzyć krzesełka. © Stadion w Zabrzu Sp. z o. o.

Reklama