Azja: Emiraty zorganizują Puchar Azji 2019

źródło: własne; autor: michał

Azja: Emiraty zorganizują Puchar Azji 2019 Na trzy lata przed Mundialem w Katarze oczy piłkarskiej Azji zwrócą się na Zjednoczone Emiraty Arabskie. Dziś AFC ogłosiła, że tam odbędzie się najbliższa edycja Pucharu Azji.

Reklama

Azjatycka federacja piłki nożnej AFC podała dziś, że w 2019 roku gospodarzem Pucharu Azji będą Zjednoczone Emiraty Arabskie. To druga edycja przyznana temu krajowi po goszczeniu imprezy w 1996 roku.

Mecze na pewno odbędą się w trzech miastach: Abu Zabi, Al Ain i Dubaju. To dokładnie taka sama lista jak w 1996 roku, jednak areny imprezy będą inne. W Abu Zabi będzie to największy w kraju piłkarski stadion, Mohammed Bin Zayed Stadium. W Al Ain wybrany niedawno „stadionem roku” Hazza Bin Zayed Stadium. Nowością będzie stadion w Dubaju, gdzie budowany jest właśnie 60-tysięcznik.

Tym razem nie wystarczą trzy stadiony, jak w 1996. Aren powinno być 4-5, dlatego rozważane jest również dołączenie Szardży. Nie ma jednak informacji, czy gra miałaby się toczyć na tamtejszym Khalid Bin Mohammed Stadium, czy w innej lokalizacji.

Poniżej lista pewnych gospodarzy wg pojemności:

Dubai Sports City Stadium, 60 000

UAE Asian Cup 2019© Dubai Sports City

Mohammed Bin Zayed Stadium, 42 056

UAE Asian Cup 2019

Hazza Bin Zayed Stadium, 25 000

UAE Asian Cup 2019© HBZ Stadium

Reklama