Singapur: Półrocze narodowego, wnioski wyciągnięte

źródło: channelnewsasia.com; autor: michał

Singapur: Półrocze narodowego, wnioski wyciągnięte Prawie 700 tysięcy widzów odwiedziło supernowoczesny stadion narodowy Singapuru w jego pierwszych miesiącach. Duża doza krytyki zaowocuje zmianami już w najbliższych miesiącach.

Reklama

Otwarty w lipcu 2014 Singapore National Stadium, kluczowy obiekt ogromnego kompleksu komercyjno-rekreacyjnego, może podsumować swoje pierwsze półrocze. Łącznie odbyły się tu 62 istotne imprezy, które zgromadziły 681 tys. widzów.

Wynik nie imponuje, jednak rozruch z definicji jest trudny. O tym stadion przekonał się kilkakrotnie, ponieważ operator musiał bronić się przed falami krytyki z powodu fatalnego boiska i przeciekającego dachu. Spółka SportsHub Pte zapewnia jednak, że z problematycznego początku zostały już wyciągnięte wnioski.

Singapore Sports Hub© |SiLeNcE|

By zapewnić odpowiednią jakość boiska stadion zamierza wymienić aktualne boisko na inne, specjalnie wyhodowane pod ten konkretny obiekt. Z uwagi na ogromny dach stadion zapewnia ograniczony dostęp słońca i w parnym klimacie Singapuru ma ograniczoną wentylację. Nowa murawa ma być na to przygotowana znacznie lepiej od dotychczasowej, która mimo intensywnego doświetlania nigdy nie osiągnęła zadowalającej jakości.

Specjalne kroki podjęto również w sprawie nieszczelnego dachu. Konstrukcja jest sprawdzana pod kątem ewentualnych źródeł przecieków. Największa na świecie samonośna kopuła otrzyma również dodatkowe rynny kierujące opady ku bezpiecznym ujściom. Dotychczasowe rozwiązania zawiodły w przypadku bardzo intensywnego deszczu, który nie jest tu rzadkością.

Reklama