Mediolan: Milan szuka domu w nowym miejscu?

źródło: Tuttosport.it; autor: michał

Mediolan: Milan szuka domu w nowym miejscu? Włoska „Tuttosport” poinformowała, że AC Milan rozważa nową lokalizację dla swojego przyszłego stadionu. Zamiast terenów Expo 2015 miałoby to być podmiejskie Baggio.

Reklama

Nie kryjąc się z planami opuszczenia San Siro, Milan poszukuje obecnie miejsca pod budowę własnego stadionu. Najbardziej prawdopodobną lokalizacją jest teren po Expo 2015, który będzie do dyspozycji po zakończeniu imprezy.

Ta wersja pojawiła się w zeszłym roku i jeszcze wiosną 2014 Milan zapewniał, że zamierza kupić ok. 120 tys. m2 pod inwestycję. Teraz jednak „Tuttosport” donosi, że Barbara Berlusconi ma na oku tereny w Baggio, podmiejskiej dzielnicy Mediolanu nieco na południe od terenów Expo. To wciąż stosunkowo blisko San Siro, ok. 6km na południowy zachód.

Możliwa zmiana ma być podyktowana wysoką ceną za tereny po światowej wystawie. Nie jest jednak wykluczone, że Milan stara się w ten sposób skłonić operatora do obniżenia ceny i wciąż zamierza przeprowadzić się na tereny Expo.

Reklama