Mediolan: Milan potwierdza, chce kupić działkę pod stadion

źródło: football-italia.net / forzaitalianfootball.com; autor: michał

Mediolan: Milan potwierdza, chce kupić działkę pod stadion Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami AC Milan przedstawił oficjalną ofertę przejęcia ok. 120 tys. metrów kwadratowych na północny zachód od San Siro. Tam ma powstać nowy, wyjątkowy stadion.

Reklama

Już w przyszłym roku Mediolan będzie gościł światową wystawę Expo 2015. Po zakończeniu imprezy do zagospodarowania zostaną wielkie powierzchnie na północnym zachodzie Mediolanu.

Już w zeszłym roku AC Milan kontaktował się z agencją Arexpo, która zarządza tymi terenami, w sprawie możliwej budowy stadionu. By zachować szansę na inwestycje, klub był zobowiązany przedstawić oficjalnie swoje zainteresowanie do 14 marca. Tak się stało – Milan chce zagospodarować pod nowy dom ok. 120 tys. m2, które wcześniej musi wykupić.

Wstępne informacje mówiły o zamiarze budowy stadionu dla 60 tysięcy widzów. Dziś jednak, gdy „Rossoneri” potwierdzają prace nad projektem, liczba miejsc szacowana jest na 55 tysięcy. Wszyscy widzowie zostaną zadaszeni, a pod dachem mają się znaleźć specjalne panele wzmacniające akustykę.

Dla Milanu przeprowadzka byłaby pierwszą od chwili otwarcia San Siro w 1926 roku.

San SiroFot: Patrick Car

Reklama