Sydney: ANZ Stadium bliżej ogromnej modernizacji

źródło: smh.com.au; autor: michał

Sydney: ANZ Stadium bliżej ogromnej modernizacji Plan wart ok. 700 mln zł zbliża się do decydującej fazy. Operator największego stadionu w Sydney wybrał dwóch oferentów, którzy w najbliższych dniach przedstawią całość swoich koncepcji.

Reklama

Jak zaznaczali już w 2013 roku, zarządcy stadionu olimpijskiego w Sydney potrzebują znacznej inwestycji w 15-letni stadion, by zachować konkurencyjność na rynku krajowym i międzynarodowym. Dlatego powstał plan wart ok. 250 mln AU$, w ramach którego stadion ma otrzymać m.in. rozsuwany dach, ruchome trybuny za bramkami oraz rozległe powierzchnie komercyjne wokół widowni.

ANZ Stadium

W ostatnich dniach ten plan bardzo się skonkretyzował. Dziś operator obiektu, Stadium Australia Operations, poinformował o wyborze dwóch potentatów rynku budowlanego jako kandydatów do przeprowadzenia prac. Laing O’Rourke oraz Brookfield Multiplex przygotowały już szczegółowe budżety, koncepcje z rozwiązaniami architektonicznymi oraz harmonogramy prac.

W najbliższych dniach obie wizje zostaną przedstawione operatorowi, który z kolei w ciągu miesiąca po prezentacji dokona oceny i upubliczni zwycięską koncepcję.

Warto jednak zwrócić uwagę, że projekt nie ma jeszcze zabezpieczonego finansowania. Środki na rozbudowę ANZ Stadium mają pochodzić od rządu stanowego New South Wales, jednak plan ma sporą konkurencję, m.in. ze strony Allianz Stadium.

Reklama