Narodowy: Operator potwierdza, windsurfing we wrześniu

źródło: własne / StadionNarodowy.org.pl; autor: michał

Narodowy: Operator potwierdza, windsurfing we wrześniu Basen na prawie 3 tys. ton wody, 30 wielkich dmuchaw i 3 dni zmagań najlepszych windsurferów – tak będzie na początku września na Stadionie Narodowym.

Reklama

Dokładnie jak informowaliśmy Was dwa tygodnie temu, na Stadionie Narodowym w dniach 5-7 września odbędzie się Halowy Puchar Świata w Windsurfingu. Impreza otwarta dla 40 tysięcy widzów rozgrywana będzie na tymczasowym basenie.

Będzie długi na 90 i szeroki na 33 m. Wypełnianie go trzema tysiącami metrów sześciennych wody potrwa ponad dwa dni – ok. 50 godzin. W pustym basenie bez problemu zmieściłoby się 80 tirów, 20 stojących obok siebie myśliwców F16 lub trzy promy kosmiczne.

Stadion NarodowyWiz: Stadion Narodowy

Po jednej ze stron zbiornika, na całej długości, zostanie ustawionych ponad 30 olbrzymich wiatraków. Każdy o mocy dobrej klasy Harleya Davidsona. Wytworzą sztuczny wiatr wiejący z prędkością bliską 70 km/h. To on pozwoli windsurferom rozpędzać się i walczyć o medale w trzech konkurencjach: wave and jump, slalom i freestyle.

Bilety na Puchar będą dostępne od 1 kwietnia. Ceny za jednorazowy wstęp zaczynają się od 40, a kończą na 100 zł. Karnety na cały turniej to 130 zł.

Reklama