Katar: Znamy projektanta kolejnego stadionu na 2022

źródło: własne

Katar: Znamy projektanta kolejnego stadionu na 2022 Po niedawnym otwarciu wspaniałej areny w Emiratach, tym razem firma Pattern zaprojektuje stadion na Mistrzostwa Świata 2022 w katarskim Al-Rayyan.

Reklama

Londyńskie biuro projektowe Pattern otrzymało bardzo prestiżowy kontrakt na przebudowę Ahmed bin Ali Stadium w Al Rayyan. To dla młodej, 5-letniej pracowni już drugi duży kontrakt na Półwyspie Arabskim w ostatnich miesiącach. W styczniu otwarto najnowocześniejszy stadion Emiratów Arabskich, zaprojektowany właśnie przez Pattern.

Al Rayyan Stadium

Aktualny stadion imienia Ahmeda bin Alego mieści 22 tysiące widzów na jednopoziomowych trybunach. Znajduje się na kompletnie pustej przestrzeni przy zachodnim wlocie do Dauhy. Przed Mistrzostwami Świata uzyska tymczasowy drugi poziom widowni i zwiększy pojemność do ponad 40 tysięcy.

Istotnym elementem koncepcji jest „cyfrowa skóra”. Stadion ma zostać otoczony elewacją, która będzie w całości pokryta diodami i emitowała obrazy.

Al Rayyan Stadium

Wstępną koncepcję dla tego stadionu, znaną już Czytelnikom Stadiony.net, przygotowała w 2010 roku pracownia Alberta Speera z Niemiec. Teraz Pattern opracuje na podstawie przyjętych założeń nowy projekt. Może się on różnić bardzo znacząco od wstępnej wizji.

Ahmed bin Ali Stadium to drugi stadion budowany na Mundial 2022 w Katarze, którego architekci zostali wybrani. Pierwszy był Al Wakrah Stadium, którego projekt przygotował w 2013 roku zespół Zahy Hadid i Aecom.

Reklama