Madryt: Coca Cola zapłaci za prawa do Bernabéu 300 milionów rocznie?!

źródło: ABC.es

Madryt: Coca Cola zapłaci za prawa do Bernabéu 300 milionów rocznie?! Po Microsofcie teraz najbardziej znany producent napojów jest typowany na potencjalnego sponsora praw do nazwy stadionu Realu. Agencja marketingu sportowego Euromericas szacuje, że cena może osiągnąć aż 80 mln € każdego roku!

Reklama

W październiku świat obiegła informacja, że Real Madryt negocjuje możliwość sprzedaży praw do nazwy Bernabéu z gigantem komputerowym, firmą Microsoft. Klub potwierdził poszukiwanie sponsora, choć do spekulacji na temat ewentualnej wartości 50 mln € (210 mln zł) rocznie oficjalnie się nie odniósł.

Tamte nowiny wypłynęły dzięki dziennikowi „El Confidencial”. Wczoraj inne znane w Hiszpanii medium, „ABC”, poinformowało o rozmowach z marką Coca-Cola. Powołując się na źródło w agencji marketingu sportowego Euromericas medium informuje o możliwej wartości umowy na poziomie nawet 70-80 mln €, czyli ponad 300 milionów złotych!

Real Madryt poszukuje sponsora w związku z planowaną kompletną przebudową Estadio Santiago Bernabéu. Niezależnie od wyboru ostatecznej koncepcji (w grze wciąż są cztery) prace mogą pochłonąć ok. 450 mln € (1,9 mld zł).

Postanowiliśmy pokazać na jednej z upublicznionych wizualizacji (koncepcja Populous i Estudio Lamela), jak hipotetyczny sponsor mógłby wykorzystać fasadę nowego stadionu. Zwracamy jednak uwagę, że to nie oficjalny materiał – Real nie potwierdził ani wyboru tego projektu, ani rozmów z Coca-Colą.

Coca Cola Bernabeu?

Reklama