Madryt: Wkrótce decyzja o rozbudowie, będzie nazwa sponsorowana

źródło: elconfidencial.com / football-espana.net

Madryt: Wkrótce decyzja o rozbudowie, będzie nazwa sponsorowana Wszystko wskazuje na to, że do nazwiska legendy dołączy w nazwie nazwa sponsora. Powszechnie typowana jest firma Emirates. Zanim to jednak nastąpi, mamy w końcu poznać ostateczną decyzję w sprawie rozbudowy. Który z wielkich architektów zwycięży?

Reklama

Prezydent Realu Madryt Florentino Perez ujawnił, że pod koniec października możemy się spodziewać decyzji w sprawie rozbudowy Estadio Santiago Bernabeu. To dobre wieści, choć bardzo spóźnione. Pierwotnie bowiem „Królewscy” mieli przedstawić zwycięską koncepcję jeszcze w 2012 lub na początku 2013 roku.

Przypomnijmy, że w gronie czterech finalistów, z którymi Real rozmawia od miesięcy, są jedni z najbardziej znanych twórców świata: sir Norman Foster, Herzog i de Meuron, Populous i GMP Architekten. Nieoficjalne doniesienia z maja mówiły, że właśnie ostatnia z pracowni miałaby zgarnąć kontrakt na wartą nawet 400 mln € rozbudowę.

- Chcemy przyznać kontrakt jeszcze w tym miesiącu. Jest czterech kandydatów i jeśli się pośpieszą, zobaczymy czy uda nam się rozpocząć prace jeszcze latem – powiedział Perez dla „Punto Pelota”.

Rozbudowany ma być nie tylko sam stadion, ale też jego nazwa. Bernabeu poza członem dedykowanym słynnemu działaczowi klubu miałby posiadać również człon sponsorski. Najczęściej wymienianym kandydatem są linie lotnicze Emirates.

Reklama