Madryt: Ten projekt powstanie dla Realu?

źródło: elconfidencial.com

Madryt: Ten projekt powstanie dla Realu? Choć do oficjalnej decyzji jeszcze trzy tygodnie, hiszpański „El Confidencial” twierdzi, że zna już decyzję Realu Madryt w sprawie ostatecznego wyglądu odnowionego Bernabeu. Zwycięzcą miałby zostać zespół GMP Architekten.

Reklama

Już ponad pół roku minęło od prezentacji czterech finalistów międzynarodowego konkursu na koncepcję przyszłości Estadio Santiago Bernabeu. Mimo długiego oczekiwania decyzji wciąż nie ma i aktualnie spodziewana jest na początku czerwca 2013.

Jeśli zostanie podjęta w tym czasie, architekci będą mieli jeszcze pół roku na wprowadzenie poprawek i opracowanie szczegółów. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń (a przeciwników inwestycji nie brakuje) projekt miałby wejść w fazę budowy latem 2014. Koszt dziś szacowany jest na ok. 250mln €.

Kto spośród czterech finalistów ma największe szanse w głosowaniu? Według „El Confidencial” decyzja to tylko formalność, ponieważ Florentino Perez w czerwcu ma ogłosić zwycięstwo zespołu GMP Architekten i ich partnerów – L35 Arquitectos oraz Ribas&Ribas. Według tej koncepcji cały stadion miałby otrzymać niesymetryczną, nieco abstrakcyjną elewację i powieszony na stalowej kratownicy rozsuwany dach z membrany.

Zgodnie z oczekiwaniami Realu koncepcja zakłada budowę kompleksu komercyjnego od strony al. Kastylijskiej (zachód) oraz przebudowę widowni do pojemności ok. 85 tys. miejsc, z większym udziałem miejsc biznesowych.

Bernabeu

Bernabeu

Reklama