Sztokholm: Wspaniałe pożegnanie stulatka!

źródło: własne; autor: michał

Sztokholm: Wspaniałe pożegnanie stulatka! Po 77 latach rozgrywania tu meczów w roli gospodarza Djurgårdens wyprowadzili się wczoraj ze Stockholms Stadionu. Pożegnanie było piękne i sentymentalne. Teraz przyjdzie czas na przeprowadzkę na Tele2 Arenę.

Reklama

Równo tydzień po tym, jak derbowi rywale żegnali swój stadion, teraz przyszedł czas na pożegnanie ze strony Djurgården IF. Ich słynny Stockholms Stadion nie będzie co prawda burzony (zaledwie rok temu został zmodernizowany), ale od przeszło 100 lat po raz pierwszy pozostanie bez gospodarza. W latach 1912-1936 gości przyjmowali tu AIK, a później funkcję domu obiekt pełnił właśnie dla DIF.

Nic więc dziwnego, że okres 77 lat został wczoraj podsumowany w wyjątkowy sposób. Najpierw kilka tysięcy młodych kibiców ze śpiewem na ustach i pirotechniką w rękach przeszło ulicami Sztokholmu na obiekt, na którym przed spotkaniem z Östers IF zgromadził się komplet widowni.

Na boisku z trawy wycięto napis DIF 1912-2013, a na trybunach pojawiła się bardzo imponująca choreografia, złożona z kilkudziesięciu tys. elementów. Biorąc pod uwagę liczbę widzów (14 276), na każdego przypadały co najmniej 2-3 fragmenty kompozycji.

W pierwszej kolejności trybuny przykryły żółte kartony, a na południowej bramie zawisła sektorówka z herbem Sztokholmu. Gdy na boisku pojawili się piłkarze, trybuny pokryły się czerwienią, a sektorówkę zastąpiła kolejna, tym razem z wizerunkiem stadionu. I wreszcie, w finale kibice zaczęli machać niebieskimi flagami, a nad bramą zawisł herb klubu. Oprawę można zobaczyć poniżej:

Nie była to jedyna tego dnia oprawa, zresztą, ponieważ kibice odpalili również kilkadziesiąt rac i świece dymne w niebieskich barwach, żegnając stadion.

Z dachu fajerwerki odpalił również klub, a całe obchody otrzymały osobną stronę internetową, na której fani mogą zamieszczać swoje zdjęcia i filmy, tworząc galerię wspomnień z pożegnania.

Wreszcie, wszyscy mogli wejść na murawę bez konsekwencji, a następnie bawić się na wspólnym koncercie, już poza samym stadionem. Poniżej prezentujemy porcję oficjalnych zdjęć z pożegnania:

Stockholms StadionFot: DIF Fotboll

Stockholms StadionFot: DIF Fotboll

Stockholms StadionFot: DIF Fotboll

Stockholms StadionFot: DIF Fotboll

Stockholms StadionFot: DIF Fotboll

Stockholms StadionFot: Järnkaminerna

Stockholms StadionFot: Järnkaminerna

Stockholms StadionFot: DIF Fotboll

Reklama