Poznań: Prezydent podpisał aneks, Lech ma lepsze warunki

źródło: PAP / Wyborcza.pl; autor: michał

Poznań: Prezydent podpisał aneks, Lech ma lepsze warunki Lech Poznań wywalczył dla siebie korzystne porozumienie z władzami Poznania. Mimo sprzeciwu radnych prezydent Ryszard Grobelny podpisał wczoraj aneks do umowy z operatorem Stadionu Miejskiego – podał PAP.

Reklama

Jak można było przeczytać w pierwszej połowie maja, rozpoczęte w lutym rozmowy o zmianach w umowie operatorskiej Stadionu Miejskiego zakończyły się porozumieniem Lecha z miastem.

Obie strony były w trudnym położeniu, ponieważ Lech musiał dotąd pokrywać koszty przekraczające łącznie 10 mln zł rocznie (utrzymanie obiektu + czynsz ponad 3 mln zł) i nie szło mu to najlepiej – pozostaje zadłużony i miasto czeka na spłatę. Miasto z kolei nie miało realnej szansy na znalezienie innego operatora, ryzykowało więc rezygnacją Lecha i zerwaniem umowy. Wtedy klub mógłby płacić jedynie za mecze, a miasto musiałoby pokrywać koszty działania obiektu i straty.

Nowe warunki przewidują, że czynsz roczny spada pięciokrotnie, do ponad 600 tys. zł. Podział wpływów z tzw. „dnia meczowego” również jest korzystniejszy dla klubu – zamiast stałej opłaty 4,5% z każdego meczu na rzecz miasta, Lech musi płacić 4% i tylko z meczów Ligi Europy lub Ligi Mistrzów.

Przeciwko przyjęciu takich ustaleń opowiedzieli się radni z miejskiej komisji sportu, uznając je za kapitulację przed Lechem. Prezydent nie zgodził się jednak z takim stanowiskiem i na własną odpowiedzialność podpisał aneks do umowy.

Reklama