Poznań: Radni nie chcą lepszych warunków dla Lecha

źródło: codziennypoznan.pl; autor: michał

Poznań: Radni nie chcą lepszych warunków dla Lecha Komisja sportu odrzuciła aneks do umowy najmu. Jeśli Lech chce operować stadionem, powinien płacić więcej – stwierdzili radni. Co zrobi prezydent? - pyta codziennypoznan.pl.

Reklama

Poznańscy urzędnicy po tygodniach negocjacji osiągnęli porozumienie z Lechem w sprawie zarządzania Stadionem Miejskim. Tyle że to porozumienie przez wielu jest uznawane za kapitulację miasta przed klubem. Czynsz zmniejszono pięciokrotnie, do zaledwie 650 tys. zł rocznie, a z wpływów z biletów czy naming rights miasto niemal zrezygnowało.

Nic więc dziwnego, że podczas dyskusji nad aneksem i późniejszego głosowania dominowały opinie krytyczne wobec postawy miasta. Radni odrzucili w głosowaniu proponowane rozwiązania stosunkiem głosów 2 do 8.

Gdyby wniosek w głosowaniu przeszedł, konsorcjum miałoby czterdzieści pięć dni na spłatę zadłużenia (opłaty między innymi za media na stadionie, z których spłatą Lech zalegał POSiR). Dalsze losy aneksu zależą od tego, jak zagłosują wszyscy radni, chociaż decyzję i tak podejmie prezydent, który wcale nie musi brać pod uwagę ich opinii.

Reklama